Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Polat Şahin

KOLN-ALMANYA

E-POSTA: guelten-sahin@t-online.de

 

KAMPANYA
Sevgili Mankiragli, Hülümanli, Gomanli, Cösikli, Ricikli ve diğer çevre köyleri halkına,

Avrupada yasayan biz gurbetcilerin almis oldugu bir karari siz degerli dostlarin görüsüne sunuyoruz;

Bilindigi gibi gerek Avrupada gerek Türkiye metropollerinde yasayan biz gurbetcilerin Ülke, memleket sevgisi hic eksik olmamistir. tam tersine o sevgi gün be gün artmaktadir. Fakat olusan sürec ve yasamin bir parcasi olarak kendimize sundugumuz siladaki mesken secenegimiz bizi ülkemize, memleketimize olan bagini malesef bir nevi de olsa koparmaktadir.

Her insan dogar büyür ve sonucta da ebediyete intikal ederek son bulmaktadir.

Gerek köyümüz ve gerekse cevre köylerin en gereksinim duydugu bir gercegi yillaraca icimize gömerek kendi hakkaniyetimizi hep saklamissizdir. Bilindigi gibi her insanin bir sonuca intikal ettigi durum söz konusudur. Bu ebediyete intikal eden sahislarin mutlaka memleketlerinde kendi topraklarina defin edilmesi bir istek ve temennidir.

Fakat gerek Ülkede gerekse uzak sila yolculugunda olan her kes bir gün kendisi yakini ve köylüsü ve yakin köylülerin eceli gelisi bir gercektir. Dolaysi ile Bu sürec her kes icin ACI bir durumdur, fakat bir gercek oldugu da tartisilmazdir. Bu husuta yakin cevre köylerimizde bulunmasi gereken bir CENAZE EVI (MORG) yapilmasi zaruri oldugu kanısıyla her kesin bu sürece katki sunmasi ve düsüncelerini paylasmasi adina CENAZE EVI (MORG) yapilmasi ve o ACI zaman diliminde cenazelerin en azinda bir kac gün bekletilmesi ve uzaktaki akrabalarin bir görev olarak kendi cenazelerine kavusmasi, dolaysi ile tüm cenaze islemlerin daha kolay bir sekilde organizasyon yapilmasi siz degerli dostklarin takdirine sunuyoruz.

Görüslerinizi lütfen yaziniz...
SAYGILARIMLA
POLAT SAHIN

-----

Polat Sahin Kuşaklı (MANKIRAG) Köyü üyelerine bir mesaj gönderdi


19.06.2010 / Gomanweb

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILAR

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu