Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Diyar Hember (Teman)

E-POSTA: diyarikert@gmail.com

DTP NİN KAPATILMASI VE ROJ TV BASKINI AKPARTİLİ KÜRD SEÇMENLERİ SEVİNDİRDİ Mİ?, ÜZDÜ MÜ?

 

Diyar Hember (Seyidan)

 

DTP kapatıldı, Avrupa'da RojTv'ye, BDP bürosuna ve bazı yerlere  baskınlar yapıldı, tutuklamalar oldu.


Denilebilirki, AKP nin bunlarla ne ilgisi var; (Kısa olsun diye AKP diyorum, oysa resmi kısaltılmış adı Akparti dir)


Dtp'yi Anayasa Mahkemesi kapattı, baskınları da Avrupa'daki kimi devletler yaptı. Ancak herkes biliyorki sorumluluk Hükümettedir. Hükümet istemeseydi Avrupa'da baskınlar olmazdı, yasalar değiştirilseydi, kapatma olmazdı. "Nasılsa bizim parti kolay, kolay kapatılmaz" diye rehavete kapılan ve parti kapatma yasalarını değiştirmeye gerek görmeyen Akp, "odak" olarak  kabul edildi ve kapatılmanın eşiğinden döndü. Daha da pek rehavete kapılmasın, "burası Türkiye ne olacağı belli olmaz" sözü boşuna söylenmemiştir...


   Akp'nin asıl amacı sorunları çözmek ve oyunu arttırmak, en azından aynı  seviyede tutmak ise, tüm bunlar neyin nesi? İçerde veya dışarda, içinde veya dışında birileri mi Akp'ye "iyilik" yapıp "bu, bu uygulamaları yap" diye kulağına üflüyor, yoksa Akp'nin kendi kendine olan uygulamaları mı? Cevabı ne olursa olsun, bu uygulamaların Akp'nin yararına hatta ülkenin de yararına olmadığını sağduyulu düşünen herkes bilir.


   Özellikle Akp'ye oy vermiş veya verecek olan Kürd seçmenlerin önemli bir kesimi tüm bunlara sevinmemiştir, tam tersine üzülmüştür.


Bir kere Kürd seçmenlerin Dtp'ye oy vermeyenleri bile, Dtp'nin kapatılmasına sıcak bakmazlar.


Hele, hele, bol, bol  müzik dinledikleri, egemen medya tarafından verilmeyenleri dinledikleri, izledikleri Roj ve Mmc kanalllarına yapılan baskınları, özellikle de bu kanalların kapatılmasına yönelik Hükümetin çabalarına çok mu çok üzülüyorlardır.


   Her gün anket düzenleyen kuruluşlar, sorsunlar bakayım Akp'ye oy veren Kürdlere, hatta koruculara; "Roj ve Mmc kanallarının kapatılmasını istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Bu kanalların kapatılmasına sevinir misiniz yoksa üzülür müsünüz?" diye. Hatta aynı şekilde Dtp'nin kapatılma durumunu da sorsunlar...


   O zaman, Akp'nin amacı, Kürd seçmenlerini üzmek  olmuyor mu? Peki, yeri geldi mi birkaç seçmenin oyunu veya teveccühünü almak için çeşitli çabalar içinde olan partiler veya siyasiler, en başta da Akp bunları bilmez mi?


  Ha! eğer bu uygulamaları yaptığı için milliyetçi kesimlerden veya Dtp-Roj Tv'yi sevmeyenlerden oy alacağını ve bu şekilde denge sağlayabileceğini düşünüyorsa  çok yanılıyordur. Çünkü bu konularda kendisinden  daha  önde koşanları vardır.


  Derler ya! "Allah kimseyi şaşırmasın" İlleki şaşırma, hatalar, yanlışlar oluyor. Tüm bunlar olmasaydı tek başına iktidara gelen, Menderesler, Demireller, Özallar veya diğer ülkelerdekiler 2 veya 3 seçim sonra iktidardan olurlar mıydı?


  Sanırım bu da doğal bir durum olmuş oluyor. Çünkü insanlar, unutmaya  mahkum olduğu gibi, yanlışlar ve hatalar yapmaya da mahkumdur...
 
  13 Mart 2010
   Diyar Hember (Fézoyé Kazi Bayé)


 

13.03.2010 / Gomanweb

ÖNCEKİ YAZILARI

Teman Dep (Fézo yé Kazi Bayé)'ın Tüm yazılarına Bu linkten Ulaşabilirsinizç >>>

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu