Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

 Euro Atatürkçüleri

Mustafa Elveren (Em.Öğrt.)

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ün evinde yapılan aramada; evdeki kasalardan birinde  iki buçuk milyon Euro, diğerinde ise yaklaşık aynı değerde çeşitli altın ve ziynet eşyası tespit edildiği polis tutanaklarından anlaşılmıştır. Olayı basında izlerken aklıma birkaç yıl önce TV.de yapılan  bir tartışma  programını getirdi.

ATO Başkanı Sinan Aygün, MHP’nin eski milletvekili Rahmetli Mehmet Gül, DTP yöneticilerinden şimdiki Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın katıldığı, isminin son hecesi Türk ile biten TV. Kanalının ceviz kabuğuna benzeyen yamuk sunucusunun sunduğu program bir ara gözümün önüne geldi.

Beyaz gömleğinin yakasında kırmızı-beyaz kravat, ceketinin yakasına ise, ay-yıldız içine yarleştirilmiş Atatürk rozeti, ayrıca elinde tuttuğu Türk Bayrağı rozetini de Sırrı Sakık’ın yakasına zorla iliştiren Sinan Aygün, Sırrı Sakık ile o programda yaptığı tartışmanın bazı sözlerini hala hatırlıyorum. İşte o sözlerin bir bölümü şöyleydi;

S. Aygün: -Kınıyormusunuz?

S. Sakık  :  -Kınamakla sorun çözülecekse, gelin hep birlikte her iki tarafı da kınayalım. Fakat, sorunlar kınamakla çözülmüyor…

S. Aygün: -(Elindeki Türk Bayrağı rozetini Sırrı Sakık’ın yakasına iliştirmeye çalışıyor) Bak ne güzel yakıştı değil mi?

İradesi dışında yakasına takılan rozeti çıkaramama ezikliği içindeki Sırrı Sakık’ın çaresiz proğramın sonuna kadar nasıl kıvrandığını yüz hatlarından anlaşılıyordu.

Ne tesadüf ki, ATO Başkanı Sinan Aygün de birkaç gün önce “Terör” suçlamasıyla göz altına alınmıştır. Emniyet sorgusuna götürülürken gazeteciler soruyor;

-Evinizdeki kasada iki buçuk milyon Euro bulunduğu doğru mu?

-… ?

-Sayın Aygün Niçin göz altına alındınız?

-“Atatürk’ü sevmekten”

-Ama o paraların hiç birinin üstünde Atatürk resmi yoktur.

-…?

Adettendir, bu tür paraların kaynağını daha önceden de Tansu Çiller ve benzerleri tarafından hep babadan kalma olarak açıklamışlardı. Sinan Aygün de öyle yaptı. Euro'nun kaynağını, “babadan kalma dükkanın satışından elde edilen gelir ile kızı Burcu'nun düğününde toplanan 30 torba altın olarak” açıkladı.

Bu ve bunun gibilerin niçin  “vatan-millet-sakarya” edebiyatını yaptığını şimdi anladınız mı? Bunlar Euro Atatürkçüleridirler. Atatürk’ün arkasına sığınıp, kasalarını doldurmaya devam ediyorlar. Yani vatanseverliğe devam ediyorlar. Nazım’ın dediği gibi vatanseverlik bu ise, biz de bunlara karşı vatan hainliğine devam edeceğiz.

18.07.2008

mustafaelveren@gmail.com

www.gomanweb.com

 


E-POSTA İLE GELEN YORUMLAR

 

Yorum: Ha Annesinin Çıkını, Ha Babasının Kasası

 

   Mustafacığım;

 

Yazınızı ve yazılarınızı beğenerek okuyorum. Bu yazınıza bir katkı olsun diye  değiniyorum.
Sinan Aygün ün  kasasından çıkan milyon dolarların kaynağını, sizin de belirttiğiniz gibi hepimiz öğrenmiş olduk.

 

   Tamam, iyi de; Kendisi çok vatan ve devlet sever olduğuna göre satılan dükkanından aldığı paraya göre vergi vermiş midir?

 

   Kızı Burcu nun düğününden toplanan 30 torba  takının babası Sinan Aygün'ün kasasında ne işi var? Geleneklere göre, (haydi oğlu evlenmiş olsaydı  belki olurdu, ancak kızı evlendiğine göre) bu torba altınların damat evinde olması gerekmez miydi? Yoksa damadı ile kızının takılarına el mi koymuştur? Zavallılar ne kadar da sevinmişlerdir, "düğünümüzde çok takı  takıldı" diye?

 

   Sonra düğünde mutlaka çekim yapılmıştır, gerçekten bu kadar takı takılmış mıdır? Beni davet etmediği için gidemedim de, gidenlerden açıklayacak birileri yok mudur?

 

   Sonra bankalar ne güne duruyor? Kendisi güya ticaret adamı. Kendi kasası bankaların kasasından daha mı güvenli?

 

Demekki kaynağı belirsiz bir paradır ki bankalara götürmekten veya kimsenin işitmemesinden çekinmiş.

 

    Herhalde hakim de bunları sormuştur.

 

Çillere gelince çok iyi hatırlıyorum. Annesinin çıkınından çıktığını açıklamıştı. Gerçi farketmez ya, ha annesinin çıkını, ha babasının kasası.

 

    Sevgilerimle... 

TEMAN DEP (Fézo yé Kazi Bayé)

 


Merhabalar hocam  her sey icin cok tesekü  ve üstün basarilar diliyorum  yeni yazilarinizi sabirsizlikla bekliyoruz  - <serkeftin /  (Karsinli Genç)

 


ya guzel kardesim senin yasin kac bilmiyorum ama okadar cocukca seyler yazmisiinki koskoca kurdistan post gazetesinde bukadar basit bir yazi sanki evde oturmus yazacak sey bulamamais anilarini anlatiyosun ya kardesim igneyi kendine batir kinamak cozum degil diyosun kendin kiniyopsun yamuk yumuk falan filan yakisiyomu bu kurdistan posta ya gitte sana bir kac yazar biseyler ogretsin taraf gazetesi gibi dostum dosum dusmaim dusmanim adamim sinan aygun kurt olmaya bilir ataturkcude olabilir ama sunu untmaki bizler insanlari ayrim yapmadan durustlugune gore nitelendiriyoruz kurt ama dusrust degil dostumuz kurt degil ama durust dusmanimiz senin o yazdigin sinan aygun ezilenin yaninda olmustur benim icin bu yeterli ayrica herkesin eurosu vs olabilr ne cabuk unttuk necmettin erbakanin altinlari yada tayyibin 2 milyar dolarini turk basininin gundem yaptigi seylerin fotokopisini cekip bize orjinal diye yutuutrma ujmarim bu yazi sana bundan sonra duzgun bizlerin neler okumak istegini biraz anlatmistir


kleider-reinigung-kurier  schmitten

kleider-reinigung-kurier@hotmail.com

 


Selam ve saygilarimla (bi silav û rêzên min)


Bana göndermis oldugunuz Euro Atatürkçüleri adli yazidan dolayi tesekkür ederim. Nefis bir yaziydi, bir Kürt olarak sizin gibi gercek yurt ve insansever demokrat Türk kardeslerimin cogalmasi icin her seyi yapardim.

Sizin bu yazinizi okurken Kürt ve Türk halklarinin kardes olabilecegine olan inancim artrmistir.

Gercekten de Türk halki o sahte vatanseverlerini, biz de icimizdeki sahte yurtseverleri, yani euro(vatan)sever Türkler ile dolar(welat)perwerleri icimizden ayiklarsak ve Türk ve Kürt halklarinin esit,özgür ve müreffeh bir dünya icin birlikte mücadelesine kol kanat gerersek, gelecegin cok aydinlik olacagina inaniyorum.

Icten dilerklerimle (li gel silavên germ)

Zeynel Abidîn

 

19.07.2008 / GOMANWEB

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu