ANKARA-MAMAK-EGE MAHALLESİ MUHTARLIĞINA GOMANLI ALİ KAHRAMAN YENİDEN SEÇİLDİ

İki dönemdir Ankara-Mamak İlçesi-Natoyolu-Ege Mahallesi muhtarlığını yürüten Gomanlı Ali Kahraman, 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde de büyük oy farkı ile yeniden muhtarlığa seçildi. Sayın Ali Kahraman ile telefondan aldığım bilgiler şöyledir;

"Seçim çalışmalarımı düzenli yürüttüm. Bu seçim kampanyasında bana karşı aday olan 6 muhtar adayı daha vardı. Ancak, bana karşı bir birlerinin lehine çekildiler. En son olarak emekli bir öğretmenle yarışı birlikte tamamladık. Oy sayımı sonucunda yaklaşık 1000 oy farkla seçimi kazandım."

Biz de Gomanweb Yayın ekibi olarak, Hemşehrimiz Sayın Ali Kahraman'ı bu başarısından dolayı kutlar, yeniden seçildiği görevinden başarılarının devamını dileriz.

Dersimli Hemşehrimiz Sayın Ali Kahraman'ın Seçim kampanyası sırasında sitemizde daha önce aşağıdaki haber yayınlanmıştı.

www.gomanweb

Yayın Yönetimi Adına

Mustafa Hoca

31.03.2009 / Gomanweb

ANKARA'DA GOMANLI MUHTAR

Gomanlı Ali Kahraman iki dönemdir Ankara'nın Mamak İlçesi-Ege Mahallesi Muhtarlığını yapmaktadır. Her dönem rakiblerine karşı büyük farkla seçimleri kazanan Ali Kahraman, 29 Mart Yerel Seçimlerinde de çok iddialı olduğunu ve yine açık ara ile seçimi kazanacağını söylüyor.

Sayın Ali Kahraman ile yaptığım telefon görüşmesinde şunları söyledi: "Ben iki dönemdir Ankara'nın Mamak İlçesi-Tuzluçayır-Natoyolu semtinde bulunan Ege Mahallesi Muhtarlığını yapmaktayım. Ege Mahallesi seçmenleri beni çok iyi tanıyor. Çünkü, halk arasında hiç bir ayırım gözetmeden herkese karşı tamamen demokratik bir yaklaşım sergiledim. Mahallemize önemli hizmetler yaptığıma inanıyorum. Önümüzdeki 29 Mart Yerel Seçimlerinde de kazanacağıma inanıyorum."

Ali Kahraman; Dersim (Tunceli)nin Mazgirt İlçesi-Darıkent Beldesi-Goman (Yaşaroğlu) Köyünden olup, uzun yıllardır Ankara'da ikamet etmektedir. Ankara'ya geldiği yıldan itibaren hep Ege Mahlesinde ikamet etmektedir. Halen ikamet ettiği Ege Mahallesi'ni muhtarlığını yapan Kahramın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Biz de Gomanweb Yönetimi olarak Gomanlı hemşehrimizi kutlar, önümüzdeki 29 Mart Yerel seçimlerinde de başarılı olmasını ve başarılarının devamını dileriz.

EDİTÖRÜN NOTU: Ege Mahallesi Nüfusu Tunceli'nin bir çok ilçesinden daha fazladır. Yani Ege Mahallesi'ne muhtar olmak demek, Tunceli'nin herhangi bir ilçesinin belediye başkanı olmak kadar etkilidir.

 

06.03.2009 / Gomanweb