DELİKANLI DÜZGÜN DOĞAN İLE RİÇİKLİ MEHMET ALİ KAYA VEFAT ETMİŞLERDİR

Almanya'da bulunan Süleyman Doğan'dan aldığım bilgilere göre, Karakoçan'a bağlı Delıkan köylülerinden ve aynı zamanda Avrupa Aleviler Birliği Federasyonu Dedeler Kurulu İkinci Başkanı olan Düzgün Doğan vefat etmiştir. Cenazesi Delikan Köyü'nde toprağa verilmiştir. Yine İsztanbul'da ikamet edenRiçikli Mehmet Ali Kaya da geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Kısa bir süre önce Riçikli Dünya Narin de vefat etmişti. Süleyşman Doğan'ın konu ile ilgili mesajjı aynen şöyledir:

"Biraz Sevgili Mustafa hocayla yazisirken, Hal hatir sorduk. Ben kendilerine bazi üzücü ölümlerin oldugunu söyledim. Kendileri bunlarin birisinden haberdar oldugunu digerlerinin bilmedigini. Biraz sitem de ederek niye daha önce bildirmedin dedi. Hakli olarak.

Aslinda benim de bir yolunu bulup bildirmem gerekirdi. Hem sizden hem hocadan özür dilerim.

Benim bilgisayarim degismeye gitmisti bir ay sürdü gelmesi. Aslinda olay bundan kaynakli. Simdi Hoca bana yaz dedi. Biz sohpeti kestik. Yaziyorum.

Birinci olay Karakocan (DELIKAN) li HASAN Dede'nin oglu, ayni zamanda Avrupa Aleviler Birligi Federesiyonu Dedeler Kurulu Ikinci Baskani. Benim de Okul Arkadasim olan Sevgili DÜZGÜN DOGAN yakalandigi Kanser iletine 4,5 ay gibi kisa bir zaman dilimi icinde yenik düstü. Nisanin 24'ünde Almanya'nin Bielefeld Kentinde Hayatini kaybetti. Cenazesi Bielefeld Cem Evinde yapilan törenden sonra (Cenazesine katildim , hayli kalabalik bir cenaze töreniydi) Memlekete yolandi. Karakocan (Delikan) Mezrasinda Topraga verildi. Basta Ailesine ve de sevenlerin basi sag olsun.


Ikinci olay, Degerli Dostum Sayin Memet Ali KAYA Riçikli) Istanbul - Yakacik- Kurfali Mah. Gecirdigi Kalp kirizi sonucu Hayatini kaybetmistir. Ailesine ve sevenlerine bas sagligi diliyorum.

Ücüncüsü, Sevgili Okul Arkadasim DÜNYA NARINI de kaybet tigimizi duydum. Onunda ailesine bassagligi dilerim.

Bu üc Güzel ve de Gec insani yakinen tanidim. Üzgünüm. Topraklari bol olsun.

Süleyman Doğan "

25.05.2009 / Gomanweb Konuk Defteri