NİYAZİ KAHRAMAN'IN ÇOCUKLARI GOMAN'DA BETONARME MODERN BİR EV YAPTILAR

Çoğunluğu Ankara'da olmak üzere, Türkiye'nin çeşitli illerinde ikamet eden Gomanlı Niyazi Kahraman'ın çocukları, inşaatın masraflarını ortak üstlenerek Goman'da depreme dayanıklı betonarme bir ev yaptılar.

Niyazi Amca'nın çocuklarından Sayın Süleyman Kahraman'dan alınan bilgilere göre; Geçen yıl inşaatına başlanan ev, bu yıl Haziran Ay'ında tamamlanarak, oturmaya hazır duruma getirildi. Evin depreme dayanıklı şekilde inşa ettiklerini, temel kazımı sırasında toprak zeminde yedi ton demir kullandıklarını, evin mutfak, tuvalet ve banyo gibi iç bölümlerini de fayansla kapladıklarını söyledi.

Diğer taraftan geçen yıllardan temelleri atılan Goman ve bağlı mezralarında bir kaç inşaatın da bitmek üzere olduğu öğrenilmiştir. Bunlardan yurt dışında bulunan Gomanlı Halit Bozdağ, İstanbul'da ikamet eden Mazlum Doğan'ın Ablası Asiye Doğan da Seydan Mezrası'ndaki evlerinin inşaatları bitmek üzere olduğu öğrenilmiştir. 

Daha önceki yıllarda ise, Gomik Mezrası'nda Mehmet Elveren, Goman'da Mehmet Erişik betonarme ev yapmışlardı.

Gomanweb Yayın önetimi olarak biz de Kahraman kardeşleri kutlar, Halen köyde ikamet etmekte olan Niyazi Amca'ya uzun ömürler dileriz.

Ve diyoruz ki; evlerinizde güle güle oturunuz.

GOMANWEB YAYIN YÖNETİMİ ADINA

MUSTAFA ELVEREN

 

FOTOĞRAFLAR: Süleyman-Mutlu Kahraman

20.06.2010 / Gomanweb