HÜLMANLI SADIK TOPAL VEFAT ETMİŞTİR

Özcem Bozay'ın Gomanweb Konuk Defteri'ne yazdığı mesajı aynen buraya kopyalıyorum; "saygi deger; hülümanin eski köy muhtarimiz degerli bilge insanlarimizda sadik amca (sadik topal) bu gün ögleden sonra (02.05.2010 tarihinde) aramizdan ayrilmistır. Gercek anlamda bir yasli cinarimizin daha devrilmesinde yüregimizde büyük bir aci birakarak aramizda ayrilmistir. Başta oglu Zinar Topal olmak üzere yakinlarina ve sevenlerine sabir diler basimiz sag olsun diyor; merhumun yeri cenet olsun. seni unutmiyacagiz saygi deger sadik amaca"

Diğer taraftan Goman'ın Gultan Mezrasında bulunan Davut Yeşiltepe'den telefonla aldığımız bilgilere göre olay şöyle gelişmiştir; Bu gün (02.05.2010) sabah saatlerinde Hülüman'dan Coşik'e giden80 yaşlarındaki Sadık Topal, kahvede bulunduğu sırada aniden rahatsızlanmıştır. Kahve sahibi Gomanlı Ekrem Gümüşboğa'nın oğlu Metin Gümüşboğa tarafından Hülman'daki  evine götürüldükten hemen sonra evinde vefat etmiştir.

Cenazesi Dersim-Mazgirt Devlet Hastanesi morguna kaldırılmış olup, çocukları ve yakınlarının gelmesi beklenmektedir. Yarın ya da ertesi gün cenazesi Hülman Köyü'nde toprağa verileceği tahmin edilimektedir.

Ölene rahmet, yakınlarına ve sevenlerine de baş sağlığı dilerim.

www.gomanweb.com

Yayın Yönetimi Adına

Mustafa Elveren 

02.05.2010 / Gomanweb