Golanlılar (Kolana Sade)  Dernekleşme için ilk kez toplandı 

İstanbul’da

10-01-2010 tarihinde  başta Zeki İbişhükçü ve Zülfü Akdoğan olmak üzere bir çok Golanlı Dernekleşmek için kolları sıvadı.

Golanlılar (Kolan) Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği adı altında birleşmek için İstanbul’da bulunan Golanlılar biraraya geldi. Toplantı öncesi Yurtdışında bulunan Servet AYTAC ve Tekin İBİSHUKCU,  Süleyman CIFTCI,  Elazıg'dan Süleyman DOGAN , Hakkı SEVEN, Musa AKDOGAN, Haki AKTAS, Murat ILA, Kemal CAGLI, Cahit CAGLI ve Karakoçan’dan bir çok Golanlı’nın destek ve kutlama mesajları okundu.

Toplantı sonrası Golanlılar bu ilk adım için hatıra fotoğrafı çektirdiler.Golan (Kolan) Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği için aşağıdaki kararlar alindi.

1- Yapılacak bir planlamayla köyümüzde manev ve kültürel bir değer olan ÇORİBORİ OCAĞI ‘nı restore edersek, kültürel hayatımızın zenginliğini devam ettirmiş oluruz.

2- Meramızda bulunmakta olan KAPLICA, geçmişte köyümüz de ortak olduğu halde, sonradan köy tüzel kişiliği devreden çıkartılarak , TAMAMI DEVLETİN kontrolüne geçmiştir. Kaplıca işleticisine zarar vermeden ve kaplıca çalışmalarını aksatmaya neden olmayacak şekilde hukuksal hakkımızı aramalıyız. KAPLICA’mızın varlığı, köyümüzün dışarıda tanınmasına fayda sağladığını unutmayalım. Bu nedenle Golanlılar olarak kaplıcada kimin para kazandığı duygusundan uzak kalarak, KAPLICA TURİZMİ’NİN gelişmesine katkıda bulunmamız gerekir.
Birbirimizle ufak tefek fikir farklılıklarına sahip olmuş olsak da; ortak kültürü, ortak yaşanmışlıkları olan Golanlılar olarak ihtiyacımız olan sıcaklığı, yakınlığı kuracağımıza ve Golan’a katkı sağlayacak ortak bir düşünce geliştirebileceğimize inanıyorum. Dayanışma kararımızı hayata geçirme geleneğini oluşturduk mu sonrası GOLAN’LILAR için kolaydır diye düşünüyorum.

Kurulacak Dernek ;
a) Yönetim kurulu : 7 asil, 7 yedek b) Denetim kurulunu : 3 asil, 3 yedek üye
olmak üzere teşekkül eden derneğin bir çalışma planı hazırlayarak ilgi gösterip kayıt olan üyelerin katılımı ile birlikte geniş bir meclis toplantısı yapıp planlanan işlerin projelerinin önceliklerini tespit etmek, kaynaklarını bulmak konusundaki çalışmasını bu kurul ile paylaşarak kararlaştırmalıdır. Hepimizin koşulsuz olarak üzerinde mutabık olmamız gereken bir konuda köyümüzün muhtarı olan kişi kimse koşulsuz olarak DERNEK YÖNETİMİN de kurul üyesi olarak görev almalıdır.
Katılan herkese, bu gün itibarı ile dayanışmaya katacakları emekleri için teşekkür ederiz.

Toplantıya katılanlar

1- AĞA DOĞAN
2- ZEKİ İBİŞHÜKÇÜ
3- EREN AYTAÇ
4- HAYATİ AKTAŞ
5- MAZLUM ARGUNŞAH
6- AYDIN ŞİMŞEK
7- ZÜLFÜ AKDOĞAN
8- AHMET İBİŞHÜKÇÜ
9- CAHİT ÇAĞLI
10- ERDAL ERDOĞAN
11- ERCAN DOĞAN
12- ABİDİN AKTAŞ
13- DÜZGÜN İLBAY
14- H.KAYA İBİŞHÜKÇÜ
15- NİYAZİ DOĞAN
16- ERDAL İBİŞHÜKÇÜ
17- GAZİ İBİŞHÜKÇÜ
18- FATMA İBİŞHÜKÇÜ
19- ABDULAZİZ İBİŞHÜKÇÜ
20- HASAN HAYRİ AKBAYIR
21- NECATİ AKTAŞ
22- ENGİN İBİŞHÜKÇÜ
23- HAYDAR İLA
24- EKREM DEMİR
25- MEHMET BOZYEL
26- NİYAZİ ERDOĞAN
27- CELAL İLA
28- KADRİYE İBİŞHÜKÇÜ
29- ERDOĞAN DOĞAN
30- POLAT ERDOĞAN
31- CEMAL İBİŞHÜKÇÜ
32- AYTEN İBİŞHÜKÇÜ
33- CEMAL ÇELİK
34- ŞAFAK DOĞAN
35- FİRET DURMUŞ
36- ZAFER İBİŞHÜKÇÜ
37- GÜLTEN İBİŞHÜKÇÜ
38- ALİ HIDIR
39- KIVANÇ ÇELİK
40- ÖNDER AKBAYIR
41- CELAL İBİŞHÜKÇÜ

Görüntüleme sayısı: 66
 

KAYNAK: www.karakocan.info

22.01.2010 / Gomanweb