Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Muammer ÇİÇEK

MUAMMER ÇİÇEK: Bir oyun yazdı; İnadına Yaşamak...

Muammer Çiçek, 26 yaşında genç bir şehir planlamacı ama bunun ötesinde bir aydın, bir sanatçı ve çok iyi bir dost. Gençlik Komitesi Başkan yardımcısı.

Çok sevdiği tiyatro, yaşamında öncelikli bir yer tutuyordu. Tiyatro ile başlayan birlikteliğimiz güzel dostluğa dönüştü. Muammer'le birbirimize çok bağlıydık. O bana çok şey verdi. Onun olgun kişiliğinden çok şey öğrendim. Yaşamda, belki hiç bir kimsede görmeyeceğim kadar dürüsttü.

Muammer'le birlikteyken hep gülerdik, onun espirilerini hâlâ aklımdan çıkaramıyorum. Otelde de öyle son ana kadar espiriler yapmaya devam ediyorduk. Ölümü hiç hiç düşünmüyorduk ama ölüm Muammer'i acımasızca yakaladı.

Seni çok seviyorum can dostum. Şunu unutma Muammer sen ve tüm yiten dostlarım, canlarım ölümsüzleştiniz.

Yaşamımızda hep bize önder olacaksınız.

Muammer bir oyun yazmıştı. "İnadına Yaşamak" O yaşamının son anına kadar yaşadı inadına. Tıpkı oyunundaki gibi, tıpkı Pir Sultan Abdal gibi. Oyun teksirine benim için inadına yaşayan dostuma demişti. Ben ve arkadaşlarım senin için yaşayacağız inadına; karanlık güçlere, örümcek kafalılara, yüreklilere. Onlar da ne gezer yürek, güçleri ancak savunmasız, körpe vücutlara yetiyor.

Ferhun ATEŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu