Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Muhibe AKARSU

MUHİBE AKARSU: Akarsuyum böyle miydi ahdımız?

"BUNUN SONU İP OLSA DA

KULA KULLUK YAKIŞIR MI"

Dizelerinde, onun başladığı yoldan arkaya bakmayacağı belirginliği vardı. Ve kula kulluğun, insan yüreğindeki ayıbın hatanın, lekenin resmi olduğunu iddia ediyordu.

Şimdiye kadar TRT repertuarlarında ellinin üstünde eserleri olmakla birlikte, yüzden fazla kırkbeşlik plak, 4 uzunçalar, 20 kadarda kaseti bulunmaktadır.

Muhlis Akarsu, sanatçı ve Ozan kişiliğinin yanında girişimci bir arkadaşımızdı. Saz çalmanın dışında, bir ara İstanbul sanai mahallesi muhtarlığı, kağıt imalatçılığı, plak kaset yapımcılığı, restorantçılık, kafeteryacılık gibi meslekleri de denemiştir.

25 yıllık ünvanı boyunca bütün batı ülkelerini dolaşmıştır. 2 Temmuz 1993 günü Sivas'ta bir gerici toplulukça yakılıp şehit edilen bu kültür ve halk adamımızın 33 arkadaşıyla geride bıraktıkları iz hiçbir zaman derinliğini kaybetmeyecek ve gelecek nesillere mazlumluğun yürekliliğin, kararlılığın ışığı olarak kalacaktır. Ozansayar ve sanat sever halkımıza düşen en büyük ödev bu demokrasi ve kültür şehitlerimizin geride bıraktıkları mağdur eş ve çocuklarına sahip çıkmaktır.

Sevgili Muhlisi ve eşini kader arkadaşlarını mezarların en kutsalı olan halk sinesine minnet ve saygıyla gömerken, cümlesine rahmetler diler mübarek ruhlarına ruhlarımızın ortak olduğunu bildiririm.

Aşık Mahzuni ŞERİF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu