Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Sait METİN

SAİT METİN: "Uzundu, usuldu dedemin boyu"...

Sait METİN 1970'de Ankara'da dünyaya geldi. Süleyman Nazif İlkokulunda okuduktan sonra orta öğrenimini Tuzluçayır Lisesi'nde yaptı. Çankırı Yüksek Teknik Meslek Okulu'nu bitirdikten sonra özel bir kuruluşta işe başladı. İlkokul öğretmeni Kamber YILDIRIM der ki: "Otuz yıllık eğitimciyim. Sait METİN gibi kişilikli, çalışkan, dürüst sevecen, uyumlu ve zeki bir öğrenci görmedim." Yanında çalıştığı patronu Kars'lı Murat Bey der ki: "Sait yanımda bir teknik eleman, muhasebeci olmaktan öte aileden biriydi. Her şeyimizi ona teslim etmiştik. Tatile çıktığımda evimi Sait'e tahsis ederdim. 0 sadece anasının, babasının, akrabalarının bir kaybı değil, hepimizin bir kaybıydı."

Sait METİN yirmi üç yıllık hayatında hiç kimseyle döğüşmeyen, olumlu, ılımlı bir yapıya sahipti. Asla küfür etmez, yalan söylemezdi. Kimseyi kırmaz, saygılı, sevecen, neşe dolu hareketli bir insandı. Genç olmasına rağmen çok geni§ bir arkadaş çevresi vardı.

Devamlı okurdu. Özellikle de edebi eserleri çok severdi. Son zamanlarda güzel sanatlara yönelik etkinlikler içindeydi. Çok iyi bağlama çalar ve söylerdi. Pir Sultan Abdal ve Divriği Kültür Derneklerinin üyesiydi. Pir Sultan Abdal rolündeydi. Sivas'a gidişi hem Pir Sultan Abdal'ı oynamak hem de Semah grubuna saz çalmak içindi.

Örnek bir kişiliğe ve karaktere sahipti. Uzun boylu ve yakışıklı bedeninde sanki gizli bir sır vardı. Onu görüp de sevmeyen, ilgi duymayan herhalde olmazdı.

Halil METİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu