Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Yasemin SİVRİ

YASEMİN SİVRİ: Kamber abinin profesörü, kitap kurdu...

Yasemin, henüz 19 yaşındaydı. Her genç gibi onun da kanı kaynıyor, coşuyor, heyecanlanıyor, tartışıyordu. O bizden biriydi ama bizden ayn bir dünyası vardı. Hacettepe Üniversitesi 2. sınıf öğrencisiydi. Kamber Çakır, profosör diyordu ona. Çünkü seviyordu, araştırmayı, tartışmayı, okumayı.

Yasemin, Gençlik Komisyonu Yönetim kurulu üyemizdi. Kütüphaneden sorumluydu. Okulu tatil olduğunda bir yandan finallerine hazırlanıyor, bir yandan da kitapları ciltliyor, numara veriyordu. Semah grubunda gösterilere çıkıyordu. O'nun da kardeşi Asuman gibi yüreği insan sevgisiyle doluydu. Yasemin duygusal, sessizdi, yalnızlığı severdi. Benden istediği kar manzaralı fotograflar bunu en iyi dile getirir. Bu fotoğraflara baktığında huzur bulduğunu söylerdi.

Yasemin, kitap kurduydu; Aydınlık gazetesinde yayınlanan Şeytan Ayetleri'ni istemişti. Aziz Nesin'le tartışmak, görüşlerini açıklamak istediğini söylemişti.

Yasemin, sen yüreklerimizde, yüreğimde yaşayacaksın. Birlikte acı ve tatlı günler yaşandı, bunlar asla unutulmayacak. Yaş günlerimizi yine kutlayacağız, her bahar gelip, çiçekler açtığında, kuşlar ötüştüğünde. Uğur Mumcu'nun cenaze töreninden sonra eve geldiğinde kendisinin de böyle bir tören dilediğini söylemişti ailesine. Dilediğin oldu Yasemin, sana ve arkadaşlara da bu yaraşırdı zaten.

Vurun kanatlarınızı karanlığa kuşlarım

Geçin sıcak ırmakları kuşlarım

Kızılırmak kızılırmak akın kuşlarım

H.Hüseyin

Cevat ÜSTÜN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu