Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

Zeynel Göçer

Mesajları

 

"her giya lı ser koka xwe gır dıbe"

Herkese merhaba; sevgili Metin ELVEREN'in mesajını okudum. Hakvermemek mümkün değil. Bilenler bilir bizde bir söz vardır. Denir ki "her giya lı ser koka xwe gır dıbe". Evet her ot kendi kökleri üzerinde yeşerir. Ve kökünden koparıldığı taktirde kurur. Madem köklerimiz Goman'da kökten kopmamalıyız. Kuruyan ot olmaya niyetimiz yoksa tabii. Metin arkadaşın da dediği gibi tatillerimizi Goman'da geçirelim. Böylece hem şehirlerin bunaltıcı ikliminden uzaklaşmış oluruz, hem özlem gideririz, en önemlisi de köyde kalan bir avuç insana moral destek vermiş oluruz. Bu arada Goman derken Teman'ı, Gomık'ı, Gultan'ı unutmayalım. Yazılarımızda ve site yayınlarında köyün bu mahallelerini dışlamamak gerek.


Son bir söz köyün tarihi verilirken çok ciddi bir hata yapılmış. Umarım bu hata farkedilip düzeltilir.
Herkese selamlar, saygılar...

 

 

Bütün hemşehrilerime merhaba. Sitenin varlığını bugün öğrendim ve büyük bir sevinç duydum. Umarım site daha da geliştirilir ve tüm goman ve çevre köylerin buluştuğu bir ortam olur.


Bu arada sitenin kurucularını tebrik etmemek haksızlık olur. Elinize yüreğinize sağlık. Ancak benim merak ettiğim neden köyün ismi yanlış telaffuz ediliyor. Doğrusu GOMAN olmalıydı. Tekrar kurucuları tebrik ederken; herkese selamlar, saygılar...  

Zeynel GÖÇER / yalova

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu