Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

YALAN VE İFTİRALARA CEVAP - I

Mustafa Elveren – Em. Öğrt

Belki hayvanlar ölümden korkmazlar, çünkü, ölümün ne olduğunu bilmiyorlar. Ancak,  her insan  ölümden korkar. Korkması da doğaldır. Korku insanın bir parçasıdır. Önemli olan bu korkularından kurtulabilmektir. Tabi ki ben de bir insanım ve doğal olarak korkuyorum. Ancak,  yıllar önce ölüm korkusunu yenmiş bir kişi olarak, “asarım, keserim, yakarım…” gibi ölüm tehditlerinden hiç korkmuyorum. Fakat, yalan ve iftiradan çok korkuyorum. “çamur at izi kalsın” mantığı  beni hep  rahatsız etmiştir.

Şimdi durup dururken  bu ölüm korkusu da nereden çıktı? Tabiki, hiçbir şey kendiliğinden meydana gelmiyor. Hayat tesadüflerle doludur. Bazen hiç istemediğimiz olayların içinde kendimizi buluveririz. Şimdi  şu korku ve ölüm muhabbetini bir tarafa bırakarak esas konuya dönmek istiyorum.

Ben, “Demokratik Cumhuriyet Tezi”ni savunarak ve bu tezi halkların yararına geliştirilmesi için  düşüncelerimi yazılarıma yansıtarak ifade etmeye çalışıyorum. Aynı paralelde, hak  ve özgürlükler için demokrasi mücadelesine katkı sunmaya gayret ediyorum. Demokratik Cumhuriyet tezini halkların yararına daha çok nasıl geliştirebiliriz? Sorusuna cevap ararken, bazıları beni PKK’li ya da Apocu olduğumu sanıyorlar. Sayın Abdullah Öcalan tarafından ortaya konulan bir düşünceyi, savunmak için illa da  PKK’li veya Apocu  olmak mı gerekiyor? Bu tez aynı zamanda AB’ye  üye bir çok  ülkenin uyguladığı bir yönetim ve devlet gerçeğidir. Hatta Dünya’da birçok tanınmış aydın ve düşünür tarafından da  savunulmaktadır.  Şimdi  bütün AB ülkeleri PKK’li ve Apocu mu oluyorlar? 

Buradan hareketle, bazı  akıl özürlü kişiler tarafından bana  yalan ve iftiralarla dolu bir çok   mesaj   gönderilmektedir. Bazıları o  kadar ileri gidiyorlar ki, benim “kanlı kürt gövdesi üzerinden, Türklere hizmet ettiğimi” söyleyecek kadar terbiyesizleştiler. Kimileri de, kürt kimliğimin dışındaki sosyalist ve alevi kimliğimi bahane ederek, dinsiz bir Kemalist olmakla suçlayıp  tehdit ettiler. Aslında bu kişilere cevap vermeye bile değmez. Fakat, içime sindiremediğim için, bazılarına cevap vermek zorunda kalıyorum. Cevap verirken de, o ruh psikolojisi içinde olan bir insan, ister istemez  bazı sert ifadeleri de  kullanabiliyor. Ben de bir insan olarak bu tür hataya düşebiliyorum. Ancak, hayatımda hiçbir kimseyi ölümle tehdit etmedim ve etmek gibi  bir kişiliğe de sahip değilim.

Meraklıları için söylüyorum, halk tarafından  meşru olarak görülen örgütler de dahil olmak üzere, hiçbir illegal örgütün yandaşı değilim. Yine, Muhammed’in ve Mustafa Kemal’in çok zeki olduklarına inandığım halde,  İslamcı ya da Kemalist  değilim. Ben, ezilenlerden, haktan ve emekten yana olan, KÜR-KIZILBAŞ-KOMİNİST  gibi üç kimliğe sahip bir kişiyim ve  aydın olmaya çalışıyorum.

E-Posta kutumda iftira ve yalanlarla dolu bir çok mesajlar hala duruyor. Zaman buldukça cevapları yazmaya devam edeceğim. Geçen gün genç bir yazar  bana, “Hocam, yazılarını ne kadar kısa yazarsan o kadar okunması kolay olur” demişti. Ben de bu güzel  tavsiyeye uymaya çalışacağım.

13.07.2006

MUSTAFA ELVEREN-EMEKLİ ÖĞRETMEN

elverenmustafa@hotmail.com

www.komanweb.bravehost.com

NOT: GEÇMİŞ OLSUN MESAJİ:

Komanweb Sitesi'nin "Demokrasi Köşesi"nde yazılarını yayınladığım Değerli Yazarlarımızdan Sayın Mehmet Metiner'in Hukuk Fakültesi Öğrenci olan kızının ani bir hastalık sonucu, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır. Sayın Metiner'in Sevgili kızına geçmiş olsun dileklerimi sunar, bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. (ME)

Mustafa Elveren'in Tüm Yazılarını okumak için tıklayınnız >>

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu