Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

KUTBETTİN ÖZER'İN MERAKI

Mustafa Elveren – Em. Öğrt

"Sayın Mustafa Elveren’e Saddam Hüseyin’i teslim etsek, acaba Saddam Hüseyin’i nasıl cezalandırıldığını merak ediyorum." Sayın  Özerin  merakını  bu yazıda  gidermeye çalışacağım. Ben sadece Katil Saddam'ın idamına değil, tüm idamlara karşıyım. Bu bir anlayıştır. Bu anlayışa elbette her kes katılmak zorunda değildir. Ancak, sanki ben Saddam'ı savunuyormuşum gibi bir anlam verilmesine de, doğrusu beni şaşırttı. Bunu bilerek yapıldığına ihtimal vermiyorum, fakat "Kaş yapayım derken, göz çıkarmak" gibi bir durum ortaya çıkmıştır. Kaldı ki, Saddam'ı idam etmek, O'na iyilik yapmak demektir. Zaten istesek de, istemesek de, ABD idam edecektir. Bu idamın Dünya kamu oyunda Kürtlere mal etmenin bir faydası olmaz.

Ben önceki yazımda şu örneklemeyi yapmıştım. "Irak Devlet Başkanı ve Kürt Liderlerinden Sayın Celal Talabani İçin ne diyeceksiniz? Basından öğrendiğimiz kadarıyla, Sayın Talabani, “Ben Saddam’ın idam kararını imzalamam, o gün gelirse, izne veya yurtdışı göreve ayrılır, yardımcılarımdan biri imzalayabilir” şeklinde demeçler verdi. Size göre, Sayın Talabani’nin aklından ve Kürtlüğünden şüphe etmek mi gerekiyor? Şimdi diyeceksiniz ki, “O diplomatik ve taktik bir durumdur” Öyle de olsa, yine idama karşı çıktığını açıkça söylemektedir." Bu örneklemeye Sayın K. Özer de, Sayın Y.Kaya da henüz bir açıklık getirmiş değillerdir. Bütün mesele de bundan ibarettir.

Ben hayatımda elime hiç silah almadım. Sadece dört aylık kısa dönem askerlikte elime eski bir kırıkkale tüfeğini verdiler, onu da koruyamadığım için elimden aldılar. İyi ki de almışlar. Benim silahım kalemimdir. Çağımızın silahı da artık kalem olmalıdır. Yoksa, çağdışı bir ceza yöntemi olan idam cezasını savunmak, böyle bir yöntemle intikam almak akıl ve mantıkla bağdaştırmak  mümkün değildir.

Yine Kutbettin Özer'in  "Sayın M. Elveren’in içinde bulunduğu çevrelere ‘’idam-ölüm’’ nedir ve neden veriliyor ? sorusunu sorup tartışmasında fayda vardır. İç infazların hikayeleri birer idam parçasının takviyesidir diye düşünüyorum." şeklindeki tespiti tamamen hayal ürünü ve çarpıtmadan başka bir şey değildir. Defalarca yazdığım ve sıkça açıkladığım halde, bilerek beni bir kürt  örgütünün içindeymişim gibi lanse etmesi de  kesinlikle doğru değildir. Benim emekli olmadan önce içinde bulunduğum bir emek örgütüm vardı,  O da KESK'e bağlı Eğitimsen idi. Bu sendikanın Elazığ Şubesi'nin kurucu üyesi ve Şube sekreteri olmaktan da onur duyarım. Bu gün ise, Bir çok Alevi-Bektaşi Derneklerine ve DİSK'e bağlı Emekli-Sen üyesiyim. Siyasi olarak da geçmişte DEHAP içinde görev yaptım, DEHAP'ın feshedilmesinden sonra, halen DTP'nin sade bir üyesiyim. Kısacası, silahım kalemim, örgütüm ise özgürlükten ve  emekten yana olan tüm örgütlerdir.

Ben kendimi yazmaktan ve anlatmaktan usandım, fakat Sayın Kutbettin Özer ve benzerleri beni anlamamazlıktan gelmek için usanmadılar. Umut ederim ki, bir gün beni anlayacaklardır.

01.12.2006

Mustafa  Elveren

Emekli Öğretmen

E-POSA         :  elverenmustafa@hotmail.com

WEB   SİTESİ:   www.komanweb.bravehost.com

 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu