Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

VATAN-MİLLET-BAYRAK-DİN-ADINA CİNAYET İŞLEYEN  SAHTEKARLAR

Mustafa Elveren

Türkiye’nin son yüzyıllık geçmişinde meydana gelen olayları göz önüne almak suretiyle bazı tespitleri yapmak mümkündür. Çok yakın tarihimizdeki On iki Eylül Darbesi öncesinde bizzat yaşadığımız olayların aynısını bu gün de yaşamaktayız. Çünkü, o günlerde işlenen cinayetlerin tetikçileri, vatan-millet-bayrak-din adına bu olayları yaptıklarını hep söylüyorlardı. Vatan-millet-bayrak-Atatürk-din adına cinayet işlediklerini söyleyen bu sahtekarlar böylece 12 Eylül askeri darbesine zemin hazırlanmışlardır. Öyle anlaşılıyor ki, geçmiş olaylardan ders çıkarılmamıştır.

Sanki içtiği Ermeni kanı ile göbeği şişen, şeklen insana benzeyen, dazlak-kurt kafalı sözde sanatçı İ.Türüt ile O.Arif gibi “Müslüman-Türk vatansever” yaratıkların, Hırant Dink’in  katiline övgüler dizip, demokrasi, barış ve özgürlük savunucularını tehdit ettiklerini basından öğrenmekteyiz. Her şeyi vatan-millet-bayrak-din-Atatürk için yaptıklarını söylemeyi de ihmal etmiyorlar. Böyle mesajların şifreli olduğunu  düşünüyorum. Bu tür faşist ve ırkçı yaklaşımlar ülkeyi her gün daha çok çatışma ortamına sürüklemektedir.

Söyleyenlerden ziyade, söyletenlere bakmak gerekiyor. Bu adamlar böyle bir cesareti kendilerinde bulup, katili överek demokrasi güçlerine açıkça tehditler savurarak, Türkiye’nin durumunu gözler önüne sermektedirler. Bu olayı yapanlar iki kişiden ibaret olmadığı, bunun bir organizasyonun parçası olduğu söylenmektedir. Bunların sponsor destekçileri de, insan hakları savunucularını ve kuruluşlarını çifte standartlı davranmakla, hatta vatan hainliği ile suçlayıp, bu plana dahil edeceklerini söylemek  bir kehanet değildir. Yani bilinen  o eski senaryolardan bir tanesi yeniden sahneye konulmuş bulunmaktadır. Tabi ki, tüm bunlar vatan-millet-bayrak-din-Atatürk adına yaptıklarını söyleyeceklerdir.

Çok yazık, ülkemizde kahramanlık edebiyatının neredeyse tamamı katillerin döktüğü kan üzerine yazılmıştır. Yeter artık. Biraz  insanlık ve dostluk edebiyatının zamanı gelmedi mi? Bu coğrafyada artık atın sırtında kılıç sallayarak katliam yapan talancılar engellenmelidir. Aksi durumda, Türkiye’yi uluslar arası arenada tecrit etmekten kurtaramayacaklardır. Dolayısıyla, o çok hassas dedikleri bölünmenin kaçınılmaz olacağı bilinmelidir.

Demokrasi anlayışını yeniden tartışmak zorundayız. Dünya’nın demokratik ülkelerinde barış ve demokrasiyi savunanlar her zaman takdir toplamaktadırlar. Bizde ise, utanç verici  insanlık suçları olabildiğine serbest olmasına karşılık,  demokrasi, insan hakları ve barışı savunmak  suç olmaktadır. Bunun en son örneği olarak  Prof. Baskın Oran’ı, Prof. İbrahim Kaboğlu’yu ve Orhan Pamuk’u  gösterebiliriz.

Katil ve suçlular birer mayın gibidirler. Yarın hepimize ve  çocuklarımıza çarpabilir. Masum bir bebekten İsmail Türüt gibilerini çıkaran  bu sistem sorgulanmadıkça, barışın ve kardeşliğin oluşması zor görünüyor.  İnsanlarımızın beynini sadece vatan-millet-bayrak-din-Atatürk gibi kavramları doldurmakla vatan sever yapılmaz. Esas vatanseverlik evrensel demokrasinin oluşmasına katkı sunmakla olur. “TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR” diyenler bu ülke için hiç bir şey yapamayan VATAN-MİLLET-BAYRAK-DİN-ADINA CİNAYET İŞLEYEN  SAHTEKARLAR olarak anılacaklardır.

20.09.2007

Mustafa Elveren – Emekli Öğretmen

E-POSTA:  elverenmustafa@hotmail.com

info@gomanweb.com

WEB:  www.gomanweb.com

E-posta İle Gelen Yorumlar:

ahmet KARADENİZ - 1980'lerden bugünümüze bakarsak ,geçmişte yaşanılan olaylar günümüzdede halene yaşanmaya ve yaşatılmaya devam ediyor.12 Eylül darbesiyle degişen düzen,halene devam etmekte. Hocam bir konuya deginmişsiniz; ismail Türüt ve ozan Ariften bahsetmişsiniz,evet yapana birde yaptırana bakmak lazım gerçekten.Bizim ülkemizde aydın insanların olsun sanatçıların olsun, şairlerin olsun gerçi hepsi birer aydın ama böyle insaları bü ülkede yaşama şansı vermezler çünkü ;öyle bir hale gelinmiş ki ancak buna bozuk düzenin bozuk kırıntıları diyebiliriz.İsmail türütün yorumladıgı parçayı gerçekten kınıyorum. Burada Hrant DİNK in katilerini,miti.kontrgerillayı ve akp ,ABD işbirlikçilerini övmüştür ve ortalıgı karıştırmaya yönelik bir pravokatörlüktür.
 saygılarımla

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu