Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

YILANLA ŞAHİNİN YAŞAM SAVAŞI

Adıyaman’ın Gerger ilçesi’nde, vatandaşlar bir şahin ile yılanın yaşam mücadelesine tanık oldu. Şahinin pençesiyle başını kavrayan yılanın, vücuduyla şahine sarılıp dakikalarca mücadele etmesini görenler, canlı belgesel gibi ilgiyle izledi.

Yiyecek arayan şahin, iyi bir zamanlamayla süzülerek karayolu üzerindeki yılanın başını pençesiyle kavradı. Ancak yılan da ani bir bir reflesle şahinin kanatlarına sarılarak etkisiz hale getirdi.

 

Bazı vatandaşların sopalarla müdahale etmesi üzerine yılan şahinin vücudunu gevşetince, şahin pençeleriyle kavradığı yılanı havalandırdı. Ancak mücadeleden yorgun düşen şahinin bir süre sonra düşürdüğü yılan, vatandaşlarca öldürüldü.

Şahin ve yılanın yaşam mücadelesini bir süre izleyen vatandaşlar daha sonra ellerindeki sopalarla vurarak iki hayvanı biribirinden ayırmaya çalıştı. Yılanın ablukasından kurtulan şahin, yılanı da pençeleriyle kavrayarak havalandı. Ancak bir süre havalanan şahin, uzun süren mücadeleden bitkin düşmüş olacak ki yılanı bırakmak zorunda kaldı. Yere düşen yılan sersemleşerek vatandaşların üzerine doğru hareket edince taş ve sopalarla öldürüldü.

22.11.2007

Hürriyet / Gomanweb
 

 

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu