Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu

 

 

Sivas Şehitleri

 

 

1 Ocak 2007 Tarihinden İtibaren HİT

            DUT YEMİŞ BÜLBÜLE DÖNDÜLER

 

          AHMET BALCI 

                                     

          Bizim evin bahçesinde iki tane Dut ağacı vardır. Bunların biri ekşi duttur, diğeri ise tatlı duttur. Bu ağaçların çok güzel meyvesi olur, yazın kuşlar, ev halkı, dışardan gelen misafirlerde tabaklara doldurularak nefis bir şekilde yerler.

 

 

          Hele Duttun birde kurutması olur ki, Kışa kadar saklarsın tam lezzet kıvamında olup tatıdına doyamassın. Birde bunu, Küpün içerisine saklarsan, Yaz gelene kadar yersin.

 

 

          Bir gün, bizim eve gelen, hele hele sabahleyin, yani bugün, yeni asrın insanları, bunların içerisinde Star olan , vaktinde namaz kılan, kanal türk,de çalışan görevliler. Namını duymuş olmalılar,ki Dut yemek için bize konuk oldular.

               

 

          Misafirlerimize tabaklar dolusu yemeleri için Dutu önlerine koyduk, yemeye başladılar, O  esnada yoldan geçmekte olan  Bülbül evimize geldi, konuk misafirlere çeşitli sorular sordu.

 

                            

   Sizler  bunca ekonomik daralmayı, neden önce görmediniz, neden halktan sakladınız? Milyonlar işsiz, aç sefil, terör aldı başını gidiyor, yolsuzluk had safhada, ben Kuş  halimle bunları görüp söylüyorsam, siz basın olarak yedi yıldan bu yana  Akp nin yanlış politikasını    neden halkdan gizlediniz.  der demez, Evin içerisindeki, Dut yiyen basın mensupları,  Bülbülden yediği azar sonucu, hepsi de Dut yemiş Bülbüle döndü, sesleri çıkmaz oldu.

 

   Hepside Dut yemiş Bülbüle döndüler.

 

10.07.2009 / Gomanweb

  Müzik-Video

Konuk Defteri

İletişim Formu